Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

RĖDOS RATAS. KALENDORINĖS ŠVENTĖS. RUGPJŪTIS.


Ši edukacinė programa suteiks žinių apie rugpjūčio mėnesio šventes, kaip jos buvo švenčiamos pagoniškoje, o vėliau ir krikščioniškoje Lietuvoje.
Rugpjūčio antrą dieną švenčiama Ubagų diena, Porciunkulė, Šv. Marijos angeliškosios šventė. Dešimtą – Šv. Laurynas, paskutinioji perkūno diena. Penkiolikta diena – Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė. Šešiolikta – Šv. Rokas, pjūties pabaiga. Dvidešimt ketvirtoji diena – Šv. Baltramiejus, gandrų išskridimo diena.


• Paaiškinsime, ką bendro turi Ubagų diena su Porciunkule.
• Papasakosime, kodėl tą dieną buvo garbinamas perkūnas, kuo buvo ypatingas Šv. Laurynas ir kieno jis globėjas.
• Prisiminsime, kad Žolinė – atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Įvedus krikščionybę, tą dieną švenčiama Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė.
• Paaiškinsime, kad šią dieną mūsų senoliai švęsdavo pjūties pabaigą ir naujos sėjos pradžią. Supažindinsime su Šv. Roko – ligonių globėjo asmenybe.
• Suteiksime žinių apie šios dienos papročius ir burtus, papasakosime apie Šv. Baltramiejų ir jo globotinius.


Edukacinės programos metu pinsime 9 skirtingų augalų vainikėlius, supažindinsime su šiuo metu augančiais vaistiniais augalais, ragausime gardžių arbatų, šviežių daržovių ir vaisių. Prisiminsime šių švenčių papročius, burtus, spėjimus.