Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus


MOLĖTAI ĮKVEPIA DAILININKUS

Tarptautinio tapybos plenero paroda

2014 12 092015 01 16

2014 metų gegužės mėnesį Mindūnuose (Molėtų raj.) vykusiame tarptautiniame tapybos plenere dalyvavo Lietuvos menininkai ir svečiai iš Vokietijos bei Lenkijos.

Birželio 2729 dienomis Molio šventės metu pagrindinėje Molėtų miesto gatvėje esančiame istoriniame (gydytojo A.Jauniškio) name veikė atviros meno dirbtuvės ir plenere sukurtų darbų paroda. Šiame sename pastate, kažkada buvusiame raudonų molio plytų ir gražiausiame Molėtuose, gyveno Molėtų daktaras A. Jauniškis, po karo buvo NKVD būstinė, dar vėliau teismas ir prokuratūra. Tai didelis dviejų aukštų namas, su palėpe ir romantišku balkonėliu į gatvę, stovintis daugybę metų tuščias, tarsi užsnūdęs. Birželio pabaigoje pastate kvepėjo aliejiniai dažai, klegėjo dailininkų ir žiūrovų balsai. Kambariuose vyko šešiolika menininkų autorinių parodų.

Tarptautinio tapybos plenero paroda „Molėtai įkvepia dailininkus“ - tai vykusio plenero, šiltos vasaros atgarsis.
Parodoje pristatomi ne tik plenero metu tapyti kūriniai. Nemažai idėjų, temų, motyvų autoriai parsivežė į savo dirbtuves ir ten tęsė darbus. Studijose nutapytuose paveiksluose taip pat galima atpažinti pavasarišką ir vasarišką laiką, Joninių dvasios nutviekstas nuotaikas, Molėtų miesto vaizdus, žmones, ežerus ir miškus.
Plenero parodos atidaryme bus pristatytas atvirukų rinkinys „Molėtai įkvepia dailininkus“. Jame atrinkti po vieną 2014 metais Molėtuose kūrusių menininkų darbą.

Parodoje dalyvauja: Joanna Rusinek (Sopotas), Filip Kalkowski ( Sopotas), Jūratė Mitalienė (Utena), Arvydas Kašauskas (Vilnius), Rebeka Bruder (Vilnius-Kaunas), Rūta Eidukaitytė (Vilnius-Dusetos), Aistė Gabrielė Černiūtė (Vilnius-Molėtai),Rasa Leonavičiūtė (Molėtai-Alanta), Aleksandras Vozbinas (Vilnius-Molėtai), Vaclovas Vilūnas (Molėtai), Mindaugas Skudutis(Vilnius), Adasa Skliutauskaitė (Vilnius), Siuzi Vier ( Rostokas), Wiebke Loseries (Rostokas), Vidas Poškus ( Alytus-Vilnius), Edita Mali (Vilnius)

Akimirkos iš parodos atidarymo
(Alvydo Balandos nuotr.)