Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

Kerulienė Jūratė

(Neaustinė tekstilė)


Gimė 1967 12 18 Sosnovoborsko mieste (Krasnojarsko kraštas, Rusija). Gyvena ir amatą puoselėja Balninkuose.

Geriausio metų liaudies meistro „Aukso vainikas“ diplomas, regioniniame ture užėmusiai trečią vietą už seniausios neaustinės tekstilės amato puoselėjmą – iš avies vilnos nuveltus drabužius (2014 m.).

Vėlimas Jūratės gyvenime atsirado staiga. Gal čia yra įgimta iš senelio Adolfo Burbulio, veltinių vėlėjo iš Kibildžių kaimo, – iki šiol atsakymo tebeieško moteris, veldama įvairius rankdarbius: aksesuarus, papuošalus, įvairios paskirties aprangą: sukneles, sijonus, paltus, puspalčius. Tuo, kuo dabar užsiimu, iki šiol nedrįstu vadinti verslu. Vėlimas man yra kūrybinis procesas, veikla, o visus gaunamus pinigėlius investuoju: nusiperku naujos neišbandytos vilnos, natūralaus šilko.... Esu pati plovusi, kedenusi kaimišką lietuvišką vilną, vėliau važiavome į karšyklą šios vilnos karšti. Beje ir pati esu bandžiusi kirpti avis. Kuriant dažniausiai viskas vyksta intuityviai. Rodos, jog idėjas kažkas pakužda. Tokiais atvejais kūryba tampa atsipalaidavimo, meditacijos forma, todėl stengiuosi išbandyti įvairią vilną: lietuvišką šiurkščiavilnių avyčių, kaimišką (mišrūnių avių), Romanovų veislės avių, avių ir šuns vilnos karšinį, Naujosios Zelandijos vilną, latvišką, bulgarišką, alpakų vilną, Australijos merino vilną. Vėlėja yra sėmusi patirties ir dalinusi savo įspūdžiais bei patirtimi mugėse, surengtose Molėtuose, Naujasodyje (Molėtų r.), Širvintose, Ukmergėje (2014–2015 m.). Vėlimo darbai buvo eksponuojami rajono dailės ir fotografijos premijos parodose, organizuotose Molėtų krašto muziejuje (2012–2016 m.). Utenos apskrities liaudies meno konkursinėje parodoje ,,Aukso vainikas" (2014–2016 m.). Personalinę parodą „Žiemos veltinis“ yra surengusi Balninkų V. Miškinio paveikslų galerijoje ir Stiklo muziejuje, Girsteitiškio bibliotekoje (2014 m.).

Apie tautodailininkę ir jos veiklą galima skaityti:

  1. Lapašauskė, Jūratė Kai po sunkių darbų ūkyje rankos niežti...vėlimui: [Balninkietė Jūratė Kerulienė su šeima yra registruoti ūkininkai, o mieliausias užsiėmimas – velti iš vilnos]. – Iliustr. // Vilnis. – 2015, rugs. 15.