Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus


Laima Pacevičienė

(Vėlimas. Piešiniai ant stiklo. Karpiniai. Piešimas.
Mandalų kūrimas. Poezijos ir prozos kūrimas. Vertimai)Gimė 1957 07 13 Panevėžyje. Gyvena ir kuria Naujasodyje (Alantos s.).

Darbai eksponuoti Molėtų krašto muziejaus organizuojamose rajono dailės ir fotografijos premijos parodose (2014-2017 m.).

Dailės ir fotografijos premijos parodos nominantė (2014).

Antano Pivoro knygų „Vilkas ant dviračio“ (2001 m.) ir „Pajuokaukim ir paišdykaukim“ (2015 m.) dailininkė.

Kazio Umbraso vardo literatūrinės premijos pirmos (1997, 2001 m.), trečios (2011 m.) vietų nominacijos.
Poezijos ir prozos knygos „Mano žaliam miesteliui“ autorė (2007).
Literatūriniai kūriniai spausdinami šiuose leidiniuose: „Posmai, skambėję prie Lakajų“ (1998 m.), elektroninėje svetainėje www zaliazole.lt (2006 m.), „Kūrybos akimirkos“ (2007 m.), „Iš mūsų tėviškių“ (2010 m.), „Kai buvome dviese“ (2012 m.).

Virš dvidešimt knygų iš anglų ir rusų kalbų vertėja.

– Laisvalaikiu užsiimu vertimais, skaitau, keliauju, piešiu, kuriu eiles arba prozą, bendrauju su
draugais, – save pristato Laima. – Norisi sukurti kažką gražaus ir prasmingo, todėl su savo darbeliais dalyvauju VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos organizuojamose kalėdinėse mugėse, Alantos krašto renginiuose, Molėtų miestui skirtose mugėse. Labiausiai patinka iš vilnos kurti nedidelius darbus: papuošalus, žaisliukus, paveikslėlius. 2010 metais buvau pakviesta į Pagulbio poezijos ir muzikos atlaidus mokyti velti iš vilnos.
Studijuodama karpinių meistrų darbus, tobulinu save, mėginu atrasti save.
Žinoma Balninkų lėlininkė Irutė Pusvaškienė mokino daryti lėles. Nors ne viskas gerai pavykdavo, tačiau supratusi, kad reikia gilintis į lėlių kūrybos paslaptis, man yra įdomu.
Mane traukia atgaivinti senesnius stiklinius daiktus arba piešiniais papuošti naujus. Visada žaviuosi tautodailininkės Lovčikienės darbais, o bažnyčiose akių negaliu atitraukti nuo vitražų.
Įgudusi skutinėti margučius, esu pamėginusi raižyti ir medį.
Piešiu spalvotais pieštukais, akvareliniais dažais ir kitomis priemonėmis. Prieš dešimtmetį esu piešusi karikatūras ir jas eksponavusi Alantos dvaro rūmuose surengtoje parodoje. Šiuo metu esu susidomėjusi mandalų kūrimu, kai ką jau mėginau nupiešti.
Manau, kad man didelę įtaką yra padariusi šeima, visa aplinka, kurioje augau. Tėtis labai gražiai piešė, gebėjo rašyti įvairiais šriftais, kurdavo įvairius sienlaikraščius ir t.t. Namuose buvo daug knygų apie meną, keletas žymesnių dailininkų paveikslų. Mūsų kaimynė, vėliau tapusi mano pamote, buvo žymi audėja, aš jai kartais padėdavau, ir, nors austi neišmokau, tačiau perpratau pradmenis.

2014 m. Balninkų stiklo muziejuje ir paveikslų galerijoje yra surengusi parodą, pavadintą „Trys viename“ – vilna, piešiniai ant stiklo, karpiniai ir keletas piešinių. Iš kraštotyros fondo: spaudinių ir knygų paroda, skirta Laimutės Pacevičienės jubiliejui „Mažo miestelio rašytoja, vertėja, mokytoja, įdomi moteris...“ 2017 metais surengta Molėtų viešosios bibliotekos abonemente.

Apie tautodailininkę:

  1. Balninkuose – dialogas su nerimstančia asmenybe. – Iliustr. // Vilnis. – 2017, spal. 20
    Balninkų bibliotekoje vyko susitikimas su buvusia Balninkų mokyklos mokytoja, literate, keliautoja Laima Pacevičiene.

  2. Bibliotekininkė Rūta Visur spėjanti Laimutė. – Iliustr. // Molėtų žinios. – 2017, spal. 20
    Balninkų bibliotekoje vyko popietė „Dialogas su nerimstančia asmenybe“. Popietėje vyko susitikimas su literate ir tautodailininke Laima Pacevičiene.

  3. Naujasodžio bibliotekoje – Laimutės Pacevičienės darbų paroda: [Naujasodžio bibliotekoje atidarytoje darbų parodoje eksponuojamos dekoruotos vazos, puodeliai, karpiniai bei mandalos]. – Iliustr. // Vilnis. – 2014, spal. 31.