Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

Vaičienė Ona

(Atvirukų kūryba. Darbeliai iš popieriaus)

Gimė 1953 06 30 m. Gubriųk., Šilalės r. Gyvena ir kuria Naujasodžiok., Alantos s.

– Prisimenu, kad kai buvau maža matydavau, kaip mama prieš šventes popieriniais karpiniais ir gėlėmis puošdavo namus. Man būdavo labai gražu, o dabar aš pati gaminu atvirukus iš popieriaus (kvilingo technika) įvairių švenčių progom. Iš laikraščių ir žurnalų pinu krepšelius. Patinka iš modelino gaminti gėles ir įvairias smulkmenas, dirbti su karoliukais, siutažas. Daug apie rankdarbius sužinojau lankydama seminarus ir Molėtų krašto žmonių su negalia rankdarbių būrelį. Mugėse mano darbeliais domisi vaikai, paaugliai, suaugę ir senjorai. Kopijuoti nepatinka, bet ieškau informacijos kaip teisingai techniškai pradedamas ar užbaigiamas vienoks ar kitoks rankdarbis. Stengiuosi, kad jie atrodytų kokybiški ir patrauklūs, – patirtimi dalijasi menininkė.
Kūryba eksponuota respublikinėje negalės žmonių dailiųjų amatų darbų parodoje ,,Rudens saulutė” (2010-2011 m.), rajono dailės ir fotografijos premijos parodose, organizuojamose Molėtų krašto muziejuje (2012-2014 m.).Įvairių mugių dalyvė.

Kuriančios moters darbai pristatyti regioninėje spaudoje, leidiniuose.

  1. Vaičienė, Ona. – Kn.: Peltakiavimas: Respublikinė tradicinio siuvinėjimo stovykla „Žaliasis laumžirgis“ 2012-2013 m. (Katalogas) / Projekto kuratorė Nijolė Aleinikovienė; katalogo sudarytoja Nijolė Aleinikovienė; fotografijos N. Aleinikovo, N. Aleinikovienės, J. Žebelienės. – 2013. – 32 p.: Iliustr. – Tiražas 250 egz.
  2. Aleiniukovienė N. „Žaliajame laumžirgyje“ pūškavo peltakiavimo garvežys: [respublikinėje tradicinio siuvinėjimo stovykloje peltakiavo O.Vaičienė]. – Iliustr. // Vilnis. – 2013, liep. 19.
  3. Aleinikovienė, Nijolė Stovykla, skirta peltakiavimui: [Respublikinėje tradicinio siuvinėjimo stovykloje peltakiavo O. Vaičienė]. – Iliustr. // Molėtų žinios. – 2013, liep. 24.