Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

KALĖDINĖS PRAKARTĖLĖS PRISTATYMAS

2015 12 23Tikroji Kalėdų prasmė – Dievo atėjimas į žmogaus gyvenimą, ir tai yra žmonijos dvasinė patirtis. Jeigu mūsų paklaustų, su kuo mums asocijuojasi Kalėdos, ar mes atsakytume, kad tai kūdikėlio Jėzaus gimimas?

Vis tik Kalėdos – tai daugiau nei laisvos nuo darbo dienos, blizgučiai, dovanos ar maistas. Tai stebuklas, ramybė, stabtelėjimas ir susimąstymas... Būtent šiuos dalykus atrasti iš naujo mus kviečia Jaunimo aikštėje skulptoriaus Vido Stepanavičiaus sukurta prakartėlė. Džiaugiamės, jog iš Italijos kilusi tradicija pasiekė ir Molėtus. Profesionalus skulptorius V. Stepanavičius specialiai tai progai sukūrė santūrius, tikroviškus, biblinius kanonus atitinkančius Betliejaus personažus: Mergelę Mariją, Juozapą ir kūdikėlį Jėzų.

„Mano tikslas buvo sukurti autorinius skulptūrinius portretus, iš kurių veidų Molėtų žmonės pajustų stebuklingą Kalėdų šviesą, ramybę, atsinaujinimą,“– teigia V. Stepanavičius. Jis sąmoningai pasirinko realistinę vaizdavimo manierą, natūralaus dydžio figūras.

Kūčių dienos išvakarėse, gruodžio 23 dieną, 14 valandą, vyko Molėtų prakartėlės atidarymo šventė.

Alvydo Balandos nuotr.