Paroda-rekordas

Pirmą kartą viešai rodomas eksponatas iš Lietuvos rekordų knygos: "Ilgiausias fotoparodos eksponatas – 40 m ilgio, 1,27 m aukščio"! Molėtų skulptūrų parke birželio 15 d. nuo 16 val. galima pamatyti Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos nario Stasio Paškevičiaus parodą „Mano telefono adresatai“, kur vientisoje fotografijoje eksponuojama 1000 meninių portretų.

Stasio Paškevičiaus gyvenimas daugelį metų buvo susietas su radiju, elektronika, lazeriais, dabar – scenos technine įranga. 1973–1985 m. Nuo 1991 m. tapo „Scenos techninio serviso“ generaliniu direktoriumi, nemokamai rengė scenas ir instaliacijas Sąjūdžio renginiams. Lietuvos Kultūros fondo agentūroje "Factum" įregistravo 60 Lietuvos rekordų: didžiausias altorius Lietuvoje, pastatytas Vingio parke, popiežiaus Jono Pauliaus II vizito metu, didžiausia lauko scena Maskvos Raudonojoje aikštėje, didžiausias meninis apšvietimas 302,8 KW Trakų salos pilyje, 60264 lempučių iliuminuota Kalėdų eglė Vilniaus Rotušės aikštėje ir kiti.

Fotografas dažnai minimas šalia geriausių šalies portreto meistrų. Kūrybingas, idėjomis ir noru veikti žaižaruojantis S. Paškevičius gyvenimas jį suvedė su turtingo likimo menininkais, politikos žmonėmis ar tiesiog bičiuliais, kolegomis, sieladraugiais. Asmeniniai pomėgiai, interesai, reikšmingi visuomeninio gyvenimo įvykiai leido šiuos žmones pažinti iš arčiau, „įlįsti“ į jų vidų, o būnant ten – nuspausti fotoaparato užrakto mygtuką.

Šiuo metu yra kolekcininkų klubo, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Yra išleidęs 6 fotografijų albumus, surengęs 43 personalines parodas. Svarbiausios fotokolekcijos: Birutė, Laimonas Noreika, Lietuvos menininkai, Draugų portretai, Mikalinės vienkiemis, Renginiai Lietuvos aikštėse, Gruzijos nepriklausomybės diena, Tunguska, Bachta ir kt.

Ką tik visa Lietuva minėjo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio 30-ąsias metines. S. Paškevičius – aktyvus Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio veikėjas, savo laiku pats stenografavęs gyvąją istoriją ir išleidęs knygą "Sausio 13 stenogramos".

Neretai fotografo keliai suko į Molėtų kraštą. Molėtų savivaldybės leidiniuose yra šio menininko nuotraukų.

Šioje rekordinėje parodoje irgi kviečiame ieškoti pažįstamų veidų.