Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Paroda

Šiemet Rajono dailės ir fotografijos premijos paroda jau XVIII, dalyvauja trisdešimt trys kūrėjai, ši tradicija tapo gražia visų rajono kūrėjų meno švente, originaliu renginiu, užaugo nauja kūrėjų karta.

Dabar galime tik pasidžiaugti prisiminimais, kad turėjome sąlygas šią parodą surengti dviejose salėse: pradėdavome Molėtų krašto muziejaus laikinų ekspozicijų salėje, o užbaigdavome Molėtų dailės galerijoje. Po rekonstrukcijos planuojama muziejui palikti tik vieną salę.

Liūdna, kad šiuo metu parodoms nebeliko vietos Molėtuose. Ir ši ekspozicija veiks tik savaitę, iki kovo 18 d. Nežinome, kada Molėtų tautodailininkai, fotografai, rajono mokyklų moksleiviai bei kiti kūrėjai vėl turės galimybę rengti savo parodas. Juvelyrikos, tekstilės bei kiti taikomojo meno kūriniai laikinai „prisiglaudė“ bibliotekos rūbinės patalpose.

Parodos eksponavimo autorės A. Černiūtės sumanumo dėka visi darbai sudaro darnią vieningą visumą.

Šiemet rajono dailės ir fotografijos premijos komisiją sudarė penki profesionalūs menininkai: Vilniaus dailės akademijos doc. Onutė Petkevičiūtė, tekstilininkė, garsios grupės „Baltos kandys“ narė Rasa Leonavičiūtė, žinomas fotografas Jonas Danauskas, dailininkas-vitražistas Donatas Ivanauskas, tapytoja Aistė Černiūtė.

Komisija paskyrė nominacijas:

 1. Čekelienei Janinai už aukštą meistriškumo lygį
 2. Žalalienei Jolantai už profesionalų autentiškumą
 3. Baranauskienei Alinai už kūrinį, geriausiai atitikusį parodos tematiką
 4. Petrauskienei Elenai už kūrybinį entuziazmą
 5. Žiagūnienei Ramutei už siuvinėjimo meistriškumą
 6. Vilūnui Vaclovui už akademiškumą tapyboje
 7. Laurinavičiui Leonardui už modernų profesionalumą
 8. Laurinavičiūtei Dovilei už kūrinio estetiką
 9. Čižai Algimantui už profesionalumą
 10. Pivorei Audreolei už visapusišką kūrybiškumą
 11. Katinaitei Šarūnei už psichologiją fotografijoje

Komisijos nariai, laureatai ir dalyviai kviečia rajono politikus ir valdžią nesiaurinti parodinių erdvių, palaikyti savo krašto dailininkus ir kūrėjus.

Viktorija Kazlienė