Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Vardų skaitymas Molėtuose

2016 m. rugsėjo 23 d. 12 val. Molėtų savivaldybės aikštėje pilietinė  iniciatyva

 

VARDAI. Žmogus nėra skaičius

 

 Molėtuose ir vėl skambės nužudytų žydų vardai

 

Rugsėjo dienomis, Lietuvos žydų genocido atminimo dieną ir jos išvakarėse, įvairiose Lietuvos vietovėse bus skaitomi Holokausto aukų vardai. Šiemet minimos 75-osios žydų žudynių metinės. Pilietinė  iniciatyva VARDAI kviečia prisiminti žiauriai sunaikintus Lietuvos žmones balsu ištariant jų vardus ir pavardes.

 

VARDŲ skaitymai viešose Lietuvos miestų ir miestelių vietose vyksta jau šeštus metus ir prie jos prisijungia vis daugiau bendruomenių. Dalyvavusieji renginiuose sako, kad būtent toks Holokausto aukų prisiminimas padeda labai asmeniškai pajusti tragedijos mastą. Kai ištari žmogaus vardą, nebegali apsimesti, kad tas žmogus negyveno. Tada statistika, jog Antrojo pasaulinio karo metais sunaikinti 90 procentų iš 220 tūkstančių Lietuvoje gyvenusių žydų, pradeda reikšti ne tik skaičius.

 

Molėtuose VARDŲ skaitymus rengia Molėtų krašto muziejus ir Molėtų pradinė mokykla.

Čia gyvenusių ar nužudytųjų žydų sąrašus randame: http://yvng.yadvashem.org/index.html?language=ru&s_lastName=&s_firstName=&s_place=Malat

 

Molėtų pradinė mokykla pasiūlė labai gražią iniciatyvą: pradinukai mokykloje rašys Molėtuose gyvenusių žydų vardus ant piešimo lapų.  Rugsėjo 23 d. 12 val. mokiniai atneš savo užrašytus vardus į savivaldybės aikštę, kad kartu su kitais molėtiškiais galėtų, priėję prie mikrofono, perskaityti Molėtuose nužudytų žydų vardus ir sudėti į simbolinį atminties vainiką „Niekada nepamiršime...“.

Molėtų fotografas Jonas Bareikis tiesiog aikštėje atspausdins simbolinio Molėtuose nužudytų žydų vainiko nuotrauką, kurią rengėjai žada įteikti akcijoje dalyvausiantiems Molėtų žydų palikuonims: MALAT Memory Foundation įkūrėjui Tzvi (Grigorij) Kritzer ir Leonui Kaplanui.

Pradinės mokyklos vaikai nori, kad jų rankelėmis sukurtas simbolinis Molėtuose nužudytų žydų vardų  atminties vainikas „Niekada nepamiršime...“ būtų nuvežtas ir įdėtas į Jeruzalėje esančią Raudų sieną.

Skaityti vardus kviečiami visi norintys: drąsiai ateikite prie mikrofono ir ištarkite Molėtuose nužudytų žydų vardus.

Istorijos mokytoja Anželika Laužikienė pasiūlė rugsėjo 22 d. 12 val. su Inturkės mokyklos mokiniais važiuoti į labai sunkiai randamas tris Inturkės žydų žudynių vietas. Šis pasiūlymas buvo labai šiltai sutiktas Izraelyje gyvenančio MALAT Memory Foundation įkūrėjo Tzvi (Grigorijaus) Kritzerio, kuris irgi pažadėjo specialiai atvykti, važiuoti į Parašės k., Labanoro sen., Švenčionių r. sav. ir kartu skaityti nužudytų Inturkės žydų vardus.

 

Daugiau informacijos: https://vardu.wordpress.com/, „Facebook“ grupėje VARDAI

 

Kontaktams: Pagarbiai

Viktorija Kazlienė

Molėtų krašto muziejaus direktorė

Inturkės g. 4, LT-33141, Molėtai

tel: +370 383 51138, +370 682 14595

e-mail: info@moletumuziejus.lt

http://www.moletumuziejus.lt/