Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus
Kviečiame kūrėjus

Šių metų  kovo 11-tą – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kada ritmiškai besikartojantis gamtos ciklas ima griauti žiemos viltis,  devynioliktą kartą bus atidaryta rajono dailės ir fotografijos premijos konkursinė paroda. Ją inicijuoja Molėtų rajono savivaldybės taryba, 1998 metais įsteigusi premiją už brandžiausius dailės ir fotografijos kūrinius tam, kad išaiškintų geriausius rajono liaudies meistrus ir įvertintų  senųjų amatų tradicijas tęsiančius kūrėjus.  Molėtų dailės galerijoje šalia profesionalaus  kraštiečio menininko lygiaverčiai savo kūrybą ir šiais metais  demonstruos tautodailininkai ir fotografai, liudijantys tradicijų gyvybingumą ir tie, kurie nepriklauso jokiai kūrybinei sąjungai.
Kasmet pateikiančių darbus dailės ir fotografijos premijos konkursinei parodai sulaukiame apie pusę šimto menininkų. Ketinančių dalyvauti rajono tautodailininkų ir kraštiečių, kuriančių vaizduojamosios, išsiskiriančios skulptūrėlėmis, tapyba, grafika ir piešiniais, taikomosios liaudies dailės, apimančios įvairius tekstilės darbus ir daugybę smulkesnių dirbinių – juostų, riešinių, pirštinių, juvelyrikos, odos, veltinio, keramikos. Taikomuosiuose medžio dirbiniuose – verpstėse, rankšluostinėse,  dirbiniuose iš vytelių, šiaudų ir šaknų, geležiniuose kaltuose kryžiuose-saulutėse meistrai bando ieškoti retesnio, primiršto asortimento, šiuolaikinio pritaikymo. Paprotinės liaudies dailės skyriuje eksponuojami vašku marginti ir skutinėti margučiai, kaukės, verbos, šiaudiniai sodai. Kryždirbystė pateikiama nuotraukose.
Parodos sėkmę įtakoja įvairūs veiksniai: paklausa, kūrėjų santykis su tradicijomis,  ne mažiau svarbios ir kintančios technologijos.
Kreipiamės ne tik į rajone gyvenančius, bet ir išeivius iš rajono, dažnai nors mintyse sugrįžtančius į gimtinę arba kraštą, kuriame praleido tam tikrą gyvenimo tarpsnį, prašydami pristatyti vieną–tris profesionaliai sukurtus naujausius kūrinius, paruoštus eksponavimui į Molėtų dailės galeriją kovo 1-8 dienomis, prieš tai paskambinus į Molėtų krašto muziejų telefono numeriu 8 698 33048.
Konkursinės parodos komisijos įvertintų geriausių liaudies meistrų kūrybos aptarimas bei iškilmingas premijos įteikimas vyks šventiniame Kovo 11-osios dienos minėjime.