Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

Petrėnienė Olė

(Rankų darbo interjero lėlės, interjero detalių kūrimas)

Gimė 1952 07 10 Gečionių kaime (Čiulėnų s.). Čia gyvena ir kuria.

Rajono dailės ir fotografijos premijos parodos nominantė ( 2015 m.).

„Visuomet žavėjausi mamos Agrifinos Trafimovienės audiniais, mezginiais, nėriniais, siuvinėjimu", - apie savo kūrybinio kelio pradžią ir krypties pasirinkimą pasakoja mielai besišypsanti Olė. Daugiau nei prieš dešimt metų pradėjusi siuvinėti paveikslus, staltieses ir prieš tiek pat baigusi interjerinių lėlių kūrimo kursus, vėliau ėmėsi tapybos dažų liejimo ant šilko. Beveik tais pačiais metais su dukra Vilniuje yra įkūrusios rėminimo studiją "Rėmų žaismas". „Likimo akimirka“, – taip vadina, iki šiol prisimindama, studijos atidarymo proga gautą molinę trapią lėlę, kurią įrėmino. Visi klientai žavėjosi įrėminta lėle. Prieš keturis metus atgal į Gečionių kaimą iš Vilniaus grįžusi slaugyti senyvos motinos, susižavėjo rankdarbiais iš vilnos. Užsiėmimai akivaizdžiai ne tik užbūrė, bet ir įtraukė. Dabar yra jau daug džiaugsmo, kad kurdama įvairius rankdarbius gali panaudoti visas jau įvaldytas technikas ir mokytis naujų. Lėlių kūrybai naudoja paperklėjaus masę, lietuvišką liną, natūralią vilną o formuojant jų veidus tenka susipažinti su baltuoju moliu ir savaime džiūstančiu modulinu. Olės kurtos lėlės, veltos garbanotos avytės, kiškiai, angelai ir kt. Juos įrėminus, tampa mielomis interjero detalėmis, tinkančios papuošti svetainę, miegamąjį, vaiko kambarį ar net kavinukę.

Dalyvavo rajono dailės ir fotografijos premijos parodose, organizuojamose Molėtų krašto muziejuje (2015-2018 m.). Surengė personalinę rankų darbo interjero lėlių parodą „Lėlės ir ne tik“ Molėtų parapijos namų galerijoje „Projektai“ (2015 m.), kūrybos parodą „Interjero lėlės“ Molėtų viešosios bibliotekos informacijos skyriuje (2017).

Tautodailininkės veikla pristatyta regioninėje spaudoje, leidiniuose:

  1. Nazarovienė, Auksuolė Interjero lėlių pasaulis. – Iliustr. // Molėtų žinios. – 2017, liep. 11
    Autorinių lėlių kūrėka – taip būtų galima pristatyti Olę Petrėnienę, pristačiusią savo kūrybos parodą Molėtų viešosios bibliotekos informacijos skyriuje liepos 4 dienos popietę.

  2. Biblioteka ir vasarą skaitytojus pasitinka unikaliomis parodomis. – Iliustr. // Vilnis. – 2017, liep. 11
    Bibliotekos laiptinės galerija pasipuošia mūsų krašto tautodailininkų ir fotografų darbais. Šiuo metu eksponuojamos Olės Petrėnienės lėlės.

  3. Rybelienė, Olė „Užsikrėtusi“ lėlių kūryba. – Iliustr.// Vilnis. – 2016, lapkr.8
    Olė Petrėnienė gyvenanti Gečionių kaime septynerius metus kuria interjero detales – lėles.

  4. Aleinikovienė, Nijolė. Olės Petrėnienės “Lėlės ir ne tik“: [Molėtų parapijos namuose atidaryta lėlininkės darbų paroda]. – Iliustr. // Vilnis. – 2015, vas. 6