Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

RITA KAZLIENĖ
(Keramika. Tapyba)

Gimė 1965 metais Kaune. Gyvena ir kuria Molėtų mieste.

Rajono dailės ir fotografijos premijos parodos laureatė (2017).

Keramikos personalinė paroda „Išsapnuota kūryba“ Molėtų viešosios bibliotekos Informacijos skyriuje (2017 m., spalis)

Kūryba eksponuota rajono dailės ir fotografijos premijos parodose (2016-2018 m.).


Kiek save prisimenu, visą laiką buvau apsupta įvairiaspalvių pieštukų, įvairaus storio ir dydžio popieriaus, ryškių dažų, akvarelių ir įvairių ilgių teptukų. Labai svarbus žmogus, pastumėjęs mane kūrybinio kelio link, buvo mano teta, kuri buvo ir keramikė ir architektė. Leidau daug laiko šalia jos. Stebino, kaip mažas molio gabalėlis, paimtas į rankas virsta įstabiu kūriniu, o ant popieriaus liedavosi nepaprastos spalvinės gamos, kurios mano viduje dar labiau žadino kūrybines sroves. Visų menininkų darbuose lieka dalis jų pačių ir man taip patiko kurti, ieškoti naujų formų, kad netrukus supratau, kad tai mano pašaukimas. 1984 m. baigiau keramikos specialybę Kauno aukštesniojoje meno mokykloje.

Savo minčių realizavimui skiriu daug laiko, kelių valandų neužtenka. Mano kūryboje individualiu braižu atsiskleidžia skulptūrinė keramika, bet joje stengiuosi išlaikyti lietuvių tautos dvasią, keramikos tradicijas ir ornamentiką. Tai yra istorija. Molis, šamotas, glazūros, angobos – tiesiog yra medžiagos ir komponentai, pasižymintys sava aiškiai išreiškiama specifika.

Lipdau įvairiausius dekoratyvinius namų puošybos elementus – skulptūrėles, lėkštes, dubenis, indus vaisiams, vazas ir vazonus, interjero detales ir kt. Jei kas nors turi neįgyvendintą idėją, tai mielai priimu ir individualius užsakymus. Taip mano namuose gimsta netikėtų spalvų, derinių keramikos dirbiniai,o iš žaidimo spalvomis - paveikslai. Man svarbu tobulėti, įdomu ieškoti, atrasti ir atskleisti grožį bei dalintis tuo su kitais.


Apie tautodailininkę ir jos darbus galima skaityti spaudoje:

 1. Bareikis, Jonas „Išsapnuota kūryba“. – Iliustr.// Molėtų žinios. – 2017, spalio 17
  Molėtų viešosios bibliotekos Informacijos skyriuje spalio 9 d. atidaryta Ritos Kazlienės pirmoji keramikės personalinė paroda „Išsapnuota kūryba“.
 1. „Išsapnuota kūryba“ – iliustr. // Molėtų Vilnis. – 2017, spalio 13
  Molėtų viešosios bibliotekos Informacijos skyriuje spalio 9 d. atidaryta Ritos Kazlienės pirmoji keramikės personalinė paroda „Išsapnuota kūryba“.
 1. „Su 27-uoju laisvės pavasariu, Lietuva!“ – Iliustr.// Molėtų vilnis – 2017, kovo 14

 2. „Alantoje šurmuliavo 20-oji kalėdinė mugė“ – Iliustr.// Molėtų vilnis. – 2016,gruodžio 20d. pusl. 4
 1. Monika Rybelienė „Mokanti eiti meno terapijos keliu link...savęs. – Iliustr. // Molėtų vilnis. – 2015, lapkričio 20
  Apie Molėtuose gyvenančią menininkę Ritą Kazlienę.