Facebook
tree
en
Darbuotojams
Molėtų
krašto
muziejus

Šapolienė Birutė
(Kūryba iš odos. Tapyba. Dekupažas. Atvirukai)

Gimė 1946 02 01 Vilkakumpio kaime, Molėtų rajone. Gyvena ir kuria Inturkėje.

2012–2013 metais dalyvavau Molėtų Socialinės paramos centro vykdžiusio Inturkėje projektą „Socialiai pažeidžiamų kaimo gyventojų grupių integracija į Inturkės, Joniškio ir Dubingių bendruomenes, siekiant visų jose gyvenančių narių motyvuoto visaverčio gyvenimo“ veikloje. Projekto metu buvo teikiamos užimtumo paslaugos. Viena iš jų – rankdarbių būrelis. Čia ir pradėjau mokytis darbelių iš odos, tapyti, gaminti atvirukus, dekupažo. Projektas truko du metus. Išmokau įvairių meno paslapčių, – prisistato rankdarbiams imli moteris.

Pirmoji darbelių parodėlė buvo surengta 2013 metais Inturkėje. Joje buvo eksponuojami odos darbeliai, dekupažas, darbeliai iš vilnos. Parodos tapo tradicinės, kasmetinės.

Darbelių parodėlės surengtos Joniškio vidurinėje mokykloje (2015 m.), Suginčių bendruomenės centre (2017 m.), Girsteitiškio bendruomenės centre (2017 m.). Atvirukai eksponuoti Molėtų krašto muziejaus organizuojamose rajono dailės ir fotografijos premijos parodose (2014–2018 m.).

Kasmet dalyvauja Kaziuko mugėse Molėtuose ir Širvintose, Kalėdinėje mugėje Alantos verslo ir technologijų mokykloje, respublikinėje neįgaliųjų dailiųjų amatų parodoje-mugėje „Rudens saulutė“, kuri organizuojama Ukmergėje.