Videniškiuose buvo tęsiamas renginių ciklas, skirtas Palaimintojo Mykolo Giedraičio gimimo 600 metų sukakties paminėjimui 2025 m.

2023 - 09 - 01
Videniškių Šv. Lauryno bažnyčioje buvo parodytas filmas ,,Gintaro kelias”, kurį pristatė filmo autorius archeologas, akademikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Eugenijus Jovaiša.
Videniškių vienuolyno muziejuje parodą, skirtą Geologinės kartografijos pradininkui Lietuvoje, geologui, kunigaikščiui Antanui Karoliui Giedraičiui 175 metų gimimo sukakties proga atidarė ir įžanginį žodį tarė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius Dr. Sigitas Narbutas.
Prasmingo bendradarbiavimo proga LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius Videniškių vienuolyno muziejui padovanojo Alberto Kojelavičiaus-Vijūko knygą ,,Šventasis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos bei jai priklausančių provincijų giminių ir herbų vardynas”.
Knygos ,,Kunigaikštis geologas Antanas Karolis Giedraitis” sudarytojas ir atsakingas redaktorius Habil. Dr. Valentinas Baltrūnas pasidalino žiniomis sukauptomis rengiant knygą, ypatingai įdomiai papasakojo apie muziejuje eksponuojamą mineralų kolekciją.
Parodą rengė Gamtos tyrimų centro darbuotojos Sigita Dagienė, Audrė Trumpienė ir Birutė Poškienė kartu su Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka.
Renginį vedė aktorius, Kunigaikščių Giedraičių giminės palikuonis Rimantas Giedraitis.